Fashion Week Paris 2018’19

Fashion Week Paris rozpoczął się 24 września. Już pierwszy dzień pokazał, że paryska impreza obroni swoją pozycję lidera jeśli mowa o tygodniach mody. Event otworzył wyjątkowy Christian Dior, który przeniósł oglądających do Opery Paryskiej. Jednak inni projektanci w tyle nie pozostali.

Dior fashion week paris

Moda na najwyższym poziomie – Christian Dior

 

O choreografię zadbała tym razem Sharon Eyal z Izraela, która elementy baletowe połączyła z tańcem nowoczesnym. Było efektownie i romantycznie zarazem. Również w samej kolekcji widoczne były inspiracje baletem. Dominowały odcienie cieliste, tiule i legginsy. Ponownie Dior sięgnął po berety, tym razem były to modele dziergane. Postawiono ponadto na farbowane metodą tie-dye sukienki. To metoda, która polega na wrzuceniu do barwnika elementu ubrania zawiązanego na supeł, tak aby efekt nie był jednorodny. Co ciekawe, ponownie na wybiegu pojawiła się Saddle bag, a więc torebka zaprojektowana przez samego Johna Galliano dla Diora w roku 1999. Występowała w wielu kolorach do wyboru – pastelach czy w wersji granatowo-czarnej.

Jacquemus – propozycje na lato

 

Simon Porte Jacquemus jak zwykle sięgnął po propozycje letnie. Na kolejny sezon zaproponował słomiane kapelusze, ale w mniejszej wersji. Tym razem są one ozdobione frędzlami i kolorowymi jedwabnymi apaszkami. Podobnie jak rok temu, również i teraz projektant ten lansuje efektowne sandały i ogromne torby z frędzlami, które są przeznaczone do noszenia w domu. Ponadto stawia na szmizjerki w wersji oversize, dzianinowe sukienki o bardzo głębokich dekoltach i oryginalne kamizelki.

Country wraca do łask – Gucci

 

Dyrektor artystyczny marki Gucci tym razem mocno zainspirował się teatrem eksperymentalnym oraz stylistyką country. Furorę na pokazie zrobiła kurtka z wizerunkiem samej Dolly Parton na plecach. Projektant sięgnął głównie po lata 60. i 70. XX wieku. Dlatego na wybiegu podziwiać można było spodnie dzwony, dwurzędowe marynarki oversize, połyskujące sukienki z frędzlami, dzianinowe topy i sukienki boho. Gucci stawia na cętki, panterkę oraz duże kapelusze i okulary. Przewiduje, że w kolejnych miesiącach dominować będą przede wszystkim odważne, neonowe kolory. Ciekawą propozycją jest również torebka w kształcie Myszki Miki.

gucci